Nakhwa Nori (낙화놀이) to tradycyjny festiwal sztucznych ogni odbywający się w Haman, położonym w południowym regionie Korei Południowej. Festiwal ma bogatą historię, sięgającą czasów dynastii Joseon (1392-1910) i jest jednym z najstarszych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie.
Nakhwa to koreańskie słowo, które ma podwójne znaczenie: spadające kwiaty i spadające płomienie. “Nori” to koreańskie słowo oznaczające gry, festiwale i rozkoszowanie się scenerią. Festiwal nazywany jest również Julbul Nori. „Julbul” to koreańskie słowo oznaczające sznurek i ogień.
Podczas festiwalu główną atrakcją są tradycyjne koreańskie fajerwerki, które po koreańsku nazywane są cheonyeondae. Są wykonywane przez wykwalifikowanych rzemieślników, którzy wykorzystują tradycyjne techniki do tworzenia skomplikowanych projektów.
Jak działają fajerwerki Nakhwa? Węgiel drzewny w proszku z kory dębu ładowany jest do papierowej torby, którą następnie wiesza się w długie sznurki. Podpalenie worka powoduje spalanie znajdującego się w nim węgla drzewnego, powodując rozproszenie dookoła maleńkich płomieni. Wynikiem tego jest niesamowity widok przypominający deszcz ognistych iskier.